Přínos zdravotních matrací pro zdravý spánek

zdravotní matrace

Pouze zdravotní matrace s ortopedickými vlastnostmi pomáhají tlak těla během spánku rovnoměrně rozložit po celé spací ploše.

Tím současně také předcházejí zejména u starších lidí bolestem v kloubech, problémům s krevním oběhem v žilách a otokům kotníků. Páteř mladých lidí se vyrovnává se spaním na tvrdších matracích lépe než páteř u starších lidí. Ortopedické matrace jsou trochu měkčí, což umožňuje hlubší propad těla do matrace a podporuje tímto způsobem relaxaci svalů, kloubů a páteře.

Ortopedické vlastnosti zdravotních matrací

Zdravotní matrace z přírodních materiálů pomáhají navodit uvolněný spánek. Zvláště ti, kteří trpí problémy s ploténkami, bolestmi zad a kloubů, mohou díky zdravotním matracím spát bez bolesti a je jim navrácena kvalita života. Zdravotní matrace předcházejí bolestem zad a prospívají tak i lidem, kteří zdravotní potíže nemají.

Zdravotní matrace umožňují páteři během spánku dosažení ideální polohy. Speciální design pro lékařské matrace kombinuje tvrdší jádro s měkkou horní částí, takže se zdravotní matrace při spánku přizpůsobí na povrchu tvaru těla a přitom zajištuje svým tvrdým jádrem podporu problémových oblastí pánve, krku a hlavy.

Hypoalergenní vlastnosti zdravotních matrací

Během spánku na zdravotních matracích z přírodních materiálů dochází nejen k uvolnění svalů a odpočinku vnitřních orgánů těla, ale i k regeneraci a správné funkci prokrvení pokožky. Zdravotní matrace jsou také vhodné pro jedince s alergiemi a kožními problémy a preventivně zabraňují vzniku atopických exémů a alergií. Přírodní zdravotní matrace jsou certifikované a díky svým unikátním vlastnostem doporučované lékaři.

Na rozdíl od matrací z umělých materiálů se ze zdravotních matrací neodpařují zdraví nebezpečné látky. Přírodní matrace pohlcují a zároveň snadno odpařují vlhkost vznikající při běžném lidském pocení. Materiály používané pro výrobu přírodních matrací pot nekondenzují, takže nebudete mít pocit spaní „v mokrém“, jako se to někdy stává v případě umělých matrací.